Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wyciskarka do cytrusów – jak wybrać?

15 kwietnia 2016

Pewnie każdy wie, że świeży sok, który będzie przygotowywany w domu będzie miał wyjątkowy smak i będzie lepszy niż ten ze sklepowych półek. Warto wiedzieć na jakie kwestie zwracać uwagę, jeśli chcemy kupić urządzenie do przygotowywania takich soków.

Dieta, w której będą duże ilości owoców i warzyw na pewno jest dla naszego organizmu korzystna. Trzeba jednak pamiętać, że nie tylko spożywanie ich w całości jest dobrym rozwiązaniem. W wielu przypadkach warto będzie również decydować się na spożywanie soków, które mogą być nawet lepsze, ponieważ organizm dużo lepiej radzi sobie z trawieniem soków niż całych owoców czy warzyw. Pośród urządzeń, które powinny być w każdym domu znajduje się więc między innymi wyciskarka do cytrusów.

Wyciskarka do cytrusów – co to jest i jak działa? To klasyczne proste, domowe urządzenie, które pozwala na pozyskiwanie z owoców cytrusowych cennego dla organizmu soku. Maszyna taka nie będzie zajmować wiele miejsca i jest wygodna w obsłudze. Wystarczy kroić owoce na pół i dokładać do urządzenia, które zacznie automatyczną pracę. Następnie uda się pozyskać pyszny sok, którego wielką zaletą będzie to, że pozbawiony będzie błonek gorzkich oraz pestek. Niektóre urządzenia pracują bardzo wydajnie i wyciskają sok co do kropli. Wyciskarki do cytrusów są na rynku zróżnicowane i każdy może szukać dla siebie idealnego urządzenia.

wyciskarki do soków Sprzęty mają różne wielkości i mogą mieć różny system pozyskiwania soku. Niektóre z nich są mobilne, czasami mają noże, które ułatwiają pozyskiwanie soku. Dużo zależeć będzie od wielkości pojemnika na sok. Wydaje się, że warto na ten element zwracać swoją uwagę, ponieważ im więcej soku będziemy chcieli robić tym większy pojemnik powinien być tam przygotowany. Czasami sprzęty nie mają pojemnika a sok będzie spływał do naczynia, które my przygotujemy.

Wydajność urządzenia zależy od używanego silnika, dlatego niektóre sprzęty mają moc nawet 100W co jest świetnym wynikiem i wtedy gwarantują sprawną pracę. Czasami pojawia się także możliwość regulowania gęstości takiego soku. Niektórzy będą chętnie spożywać sok z miąższem, inni zaś nie chcą go pić. Gęstość najczęściej da się regulować manualnie przez zmianę średnicy otworów a więc to praktyczne i wygodne rozwiązanie. Warto sprawdzać również czy sprzęt nadaje się do mycia zmywarce, ponieważ jeśli będziemy często z wyciskarki korzystać to taka opcja będzie dla nas bardzo korzystna. Jeśli chodzi o polecane marki wymienić można firmę Sana, Kuvings czy Matstone, które to przygotowują doskonałe urządzenia.