Trwa ładowanie proszę czekać ...

Plastik czy szkło? W czym lepiej przechowywać żywność?

6 kwietnia 2016

Współcześnie często musimy przechowywać produkty spożywcze. Robimy zakupy na czas, ciągle brakuje nam czasu a produkty spożywcze mają dłuższą przydatność do spożycia. Dlatego właśnie warto wiedzieć jak dobrze przechowywać żywność.

Najbardziej popularne są pojemniki, które wykonuje się z plastiku oraz szkła. Sprawdzają się one bardzo dobrze i występują w różnych formach i kolorach, dlatego można bez problemu dopasować je do wystroju kuchni. Spełnią swoje zadania bardzo dobrze i mogą również pełnić rolę dekoracyjną. Pojemnikowe ABC Niezależnie od tego jaki rodzaj pojemników będziemy wybierać zawsze warto zwracać uwagę na kilka istotnych spraw, które sprawią, że ich użytkowanie będzie łatwiejsze. najbardziej praktyczne są prostokątne, albo kwadratowe pojemniki. Sprawdzą się one dobrze w szafkach a także na lodówkowych półkach, gdzie będą zajmować mało miejsca i będzie można je dopasować tak, że nie będzie marnowania przestrzeni.

Dobrze dobrane pojemniki będą się wygodnie sprawdzać. Lepiej wybierać takie, które są przeźroczyste, ponieważ wtedy nie będzie trzeba ich otwierać, by zobaczyć co znajduje się w środku. Pojemniki, szczególnie z żywnością, która łatwo się psuje może także powodować, że będą się psuć produkty spożywcze. Pojemnik powinien mieć duży otwór, ponieważ dzięki temu będzie można wkładać tam miarkę i nabierać będzie można tyle produktu ile będzie potrzeba. Najlepiej wybierać komplety pojemników, które będą występować w różnych rozmiarach. W ten sposób sprawdzą się one jeszcze lepiej, ponieważ będzie można dopasować sobie wielkość do konkretnych produktów i surowców.

Pojemniki oraz ich wielkość i kształt należy dobrać tak, by dało się wkładać jeden pojemnik w drugi. Wtedy w momencie, gdy będą one puste łatwiej będzie je przechowywać. Chodzi o oszczędność miejsca, która szczególnie ważna będzie w niewielkich kuchniach. Surowiec jednak ma znaczenie. Zarówno szklane jak i plastikowe pojemniki mają swoje wady i zalety. Każdy ma jakieś swoje oczekiwania i upodobania, dlatego wydaje się, że dopasowanie do indywidualnych potrzeb będzie bardzo ważne. Plastikowe pojemniki są lżejsze, i nie będą mogły się stłuć. Można je myć w zmywarce, ale niektórzy uważają, że składniki plastiku przechodzą do żywności.

pojemniki wykonane z plastiku Natomiast szklane są ciężkie i trzeba na nie uważać. Jednocześnie jednak są naturalne i nie trzeba się obawiać, że jakieś składniki pojemnika będą przedostawać się do naszego pożywienia. Wydaje się, że warto na to zwracać uwagę, ponieważ będzie to ważne między innymi dla tych osób, które mają skłonności do alergii i dlatego muszą unikać kontaktu żywności z plastikiem. Szkło ma taki minus, że będzie narażone na stłuczenie i tym samym taki pojemnik możliwe, że nie będzie mógł nam odpowiednio długo służyć. To problem, z którym zmagać się musi wiele osób, które korzystają ze szklanych pojemników. Najlepiej mieć w swoich zestawach zarówno pojemniki wykonane ze szkła jak i takie przygotowane z plastiku, by zawsze dopasować sobie odpowiednio pojemnik do konkretnej sytuacji.