Trwa ładowanie proszę czekać ...

Smoothies vs. Soki

14 czerwca 2022

Ważne jest, aby poznać różnicę między smoothie a sokami, zwłaszcza jeśli regularnie je spożywasz (lub oba te napoje)! Obecnie praktycznie na każdym rogu są sokowirówki, więc jak to odróżnić? Po pierwsze, najlepsze są soki tłoczone na zimno, idealne są organiczne, a umiar jest kluczowy.

Największą różnicą między smoothie a sokiem jest pominięcie błonnika w soku. Błonnik jest kluczową zaletą owoców i warzyw, a organizm potrzebuje go do utrzymania prawidłowej masy ciała, usuwania cholesterolu z organizmu, utrzymania zrównoważonego poziomu cukru we krwi oraz zapobiegania głodowi i spadkom energii. Jeśli brakuje Ci tych wszystkich rzeczy, to co tak naprawdę pijesz?

Z powodu pominięcia błonnika w soku, naturalne cukry z soku w ciągu kilku minut trafiają do krwiobiegu, powodując wzrost poziomu cukru. ORAZ... możesz lub nie wiedzieć, że Twój "zielony sok" nie jest wchłaniany tak, jak byś tego chciał, ponieważ niektóre witaminy (np. witamina A) są rozpuszczalne w tłuszczach, co oznacza, że muszą być spożywane z tłuszczem, aby organizm mógł je skutecznie wchłonąć.

Nie mówię, żebyś przestał pić swój ulubiony sok, ale po prostu bądź świadomy i pij z umiarem.

SMOOTHIES.

1. Wspaniale utrzymują uczucie sytości dzięki zawartości błonnika.

2. Mimo że zawiera błonnik, jest on rozkładany w procesie miksowania, co zmniejsza obciążenie układu pokarmowego.

3. Stałe uwalnianie składników odżywczych do krwiobiegu

4. Mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia bólów głowy lub skoków poziomu cukru we krwi dzięki zawartości błonnika

5. Pomaga w detoksykacji, zwłaszcza w przypadku zielonych superfoods smoothies

6. Spożywanie całej żywności

7. Brak odpadów

SOK.

1. Pomaga w detoksykacji

2. Nie zawiera błonnika, dzięki czemu szybciej wchłania składniki odżywcze do krwiobiegu. Należy uważać na skoki cukru we krwi.

3. Dobre dla osób z wrażliwym układem pokarmowym, które mają problemy z przetwarzaniem błonnika.

4. Daje układowi trawiennemu całkowitą przerwę

CO SPRAWIA, ŻE SMOOTHIES ROOTS TRUE FOODS SĄ TAK WYJĄTKOWE?

Cóż, to nie są zwykłe smoothie, to smoothie z superfoods. Oznacza to, że zebraliśmy najbogatsze w składniki odżywcze superfoods na naszej planecie i włączyliśmy je do każdej z naszych organicznych mieszanek smoothie. Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych surowych, organicznych superfoods? Kliknij tutaj.