Trwa ładowanie proszę czekać ...

Do ostatniej kropli soku. Wybieramy wyciskarkę

11 kwietnia 2016

Sprzętów, które odpowiadają za wyciskanie soku znajdziemy na rynku bardzo wiele. Wśród nich znajdują się między innymi wyciskarki, które przez wiele osób mylone są z sokowirówkami. Nie powinno się jednak ich mylić, ponieważ te urządzenia działają na innej zasadzie.

Wyciskarki do soku. To urządzenie, które będzie wykonywać wolne, ale bardzo dokładne obroty. Sok jest w nich wyciskany z użyciem ślimakowego wałka, którego konstrukcja odpowiada za miażdżenie owoców i wyciskanie z nich soku. Taki sok będzie miał w sobie cząsteczki owoców i nie jest klarowny. To sprawia, że pijemy sok, który jest bardzo wartościowy, odżywczy. Wyciąg z owoców będzie można przechowywać w lodówce bez obaw, że będzie się psuł.

Wyciskarka daje możliwość otrzymania soku, ale również musu czy innych produktów po homogenizacji. Jeśli chodzi o urządzenia elektryczne to mamy wyciskarki z jednym albo dwoma ślimakami. To drugie rozwiązanie ze względu na budowę określane jest jako bardziej efektywne. Sok będzie pełen cennych witamin i minerałów, ale przy dwóch wałkach będzie dłużej trwał proces przygotowywania takiego soku będzie dłuższy. Jednak taka forma wyciskania oparta na dwóch wałkach przynosić będzie więcej efektów i owoc będzie praktycznie wyciśnięty w 100% co jest wielką zaletą. Urządzenia mają zróżnicowaną moc od około 100W do nawet 450W. Im większa będzie moc tym sok będzie można przygotowywać szybciej.

wyciskarka marki Hurom Dodatkowo zakup takiej wyciskarki o górnej granicy daje możliwość wyciskania twardych owoców i warzyw. Za niekwestionowane korzyści, jakie dają wyciskarki, uznaje się: - otrzymywanie doskonałych soków z warzyw liściastych i ziół - możliwość mielenia twardych składników i przygotowywania musów - łatwe czyszczenie sprzętu inaczej niż sokowirówki, którą trzeba będzie rozkładać na części pierwsze. Tutaj wystarczy mycie pojemnika z miąższem.

Wyciskarka do przygotowywania soku potrzebuje więcej czasu niż sokowirówka, ale możemy być pewni, że bez wątpienia smak takiego soku będzie w stanie nam rekompensować ten czas oczekiwania co ma wielkie znaczenie. Wśród producentów wyciskarek na pewno polecić można markę Hurom, która działa na rynku od lat i przygotowuje naprawdę doskonałe urządzenia. Nowe sprzęty drugiej generacji są przygotowywane przez tą firm w taki sposób, że pozyskiwanie soku jest jeszcze bardziej efektywne i daje nam więcej korzystnych efektów, dlatego warto będzie to wykorzystywać. Jeśli ktoś myśli o dobrej wyciskarce to bez wątpienia marka Hurom tutaj będzie szczególnie godna polecenia.