Trwa ładowanie proszę czekać ...

Dlaczego warto pić świeże soki z wyciskarki, a nie z sokowirówki ?

25 kwietnia 2016

Jeśli ktoś myśli o tym, by spożywać świeże soki powinien pamiętać o tym, że najlepsze da się pozyskiwać tylko w przypadku wykorzystywania wyciskarek wolnoobrotowych. To one będą dostarczać pełnowartościowy sok.

W takim soku będzie wiele elementów, które będą wykazywać pozytywny wpływ na pracę naszego organizmu. Soki, które wyciska się sokowirówką niestety nie są tak cenne, ponieważ dochodzi do utleniania ważnych składników i jakość takiego soku będzie gorsza. Wyciskanie daje możliwość pozyskiwania cennych minerałów i witamin, które są ważne dla naszego organizmu. Usunięty również będzie błonnik, który może być niekorzystny, jeśli ktoś ma zaburzenia pracy jelit. Wyciskarki z takimi składnikami jak liście czy zioła radzą sobie bez żadnego problemu. Natomiast sokowirówka w ogóle nie jest w tanie przygotowywać z nich soku. A w takich składnikach bardzo często znajduje się wiele różnych składników, które są ważne dla naszego organizmu.

Zielone składniki przez niektórych uważane są za prawdziwy lek, który przygotowała dla nas natura i jego wykorzystanie jest koniecznością. Jeśli będziemy korzystać z tych licznych naturalnych składników to możemy oczekiwać, że będą one pozytywnie wpływać na pracę naszego organizmu oraz nasze samopoczucie. Badania pokazują nam, że picie soków to świetne rozwiązanie, ponieważ składniki, jakie się w nich znajdują są bardzo dobrze przyswajane przez organizm. Dodatkowo mamy enzymy, które w sokach będą bardzo ważne dla naszego organizmu a ich trawienie nie będzie pobierać wiele energii. To ważna sprawa, ponieważ organizm jeśli nie traci energii na trawienie może się skupić na usuwaniu toksyn i oczyszczeniu organizmu.

zalety zdrowotne wyciskanych soków Jeśli poszczególne elementy dobrze ze sobą współgrają to korzysta na tym wyłącznie nasz organizm, dlatego warto te istniejące możliwości wykorzystywać i działać na korzyść naszego zdrowia. Jeśli chodzi o ważne kwestie, które trzeba podkreślić to również duża ilość witaminy C jest ważna dla naszego organizmu. Odpowiada ona za budowę tkanki łącznej, a nasz organizm nie jest w stanie jej syntezować. Dlatego z sokami można ją dostarczać w dużej ilości.

Musimy cenić również soki z zielonych warzyw, ponieważ będzie znajdował się w nich ważny dla naszego zdrowia chlorofil. To składnik, który ma wiele zalet. Można oczekiwać, że dzięki niemu lepiej będzie funkcjonował układ wydalniczy i nasz organizm będzie skutecznie oczyszczony. Świeże soki dają nam wiele cennych składników i na pewno dobrze będzie sięgać po nie. Wyciskanie świeżych soków to sposób na zdrowie.