Trwa ładowanie proszę czekać ...

Dlaczego warto pić wyciskane soki? CZ II

29 kwietnia 2016

DZIAŁANIE OCZYSZCZAJĄCE. W związku z tym, że w soku nie będzie błonnika będzie miał działanie przeczyszczające na organizm. Przyczyni się więc do usuwania z organizmu tych substancji, które mają charakter toksyczny. Proces oczyszczenia układu pokarmowego, przede wszystkim jelit pozwala wpłynąć również na lepsze samopoczucie. Takie odchudzanie poprawi również metabolizm, ale musimy liczyć się z tym, że powrót do starych nawyków sprawi, że także waga nam wróci.

ENERGIA DO ŻYCIA. Z żywych roślin można czerpać zieloną siłę, z której nasze ciało będzie korzystać. Dlatego warto korzystać z tych soków, by każdego dnia mieć dawkę energii dla organizmu.

PRZECIWUTLENIACZE. Zioła, owoce czy warzywa mają wiele przeciwutleniaczy. Takie substancje działają zatrzymująco na wolne rodniki, które mogą niszczyć komórki i pobudzają procesy nowotworowe. Warzywa i owoce stanowią najbogatsze źródło tych właśnie składników. I można tutaj wymienić takie propozycji jak acai, granaty, jagody, żurawina, jeżyna, suszone śliwki,maliny, truskawki,czerwona fasola, fasola pinto, serca karczochów, czarna fasola czy jarmuż.

naturalne cukry w sokach CUKRY NATURALNE. Cukry, które znajdują się w sokach to również baza ważnych składników, których nie będzie w cukrze rafinowanym. Dlatego takie produkty jak ciastka, cukierki czy batony nie dają takich cennych składników jak cukry z soków, mimo że kaloryczność jest taka sama. W przypadku takich sztucznych słodkości wprowadzamy natomiast dodatkowo do organizmu wiele dodatków chemicznych oraz masę tłuszczu nasyconego, który sprzyja miażdżycy.

CHLOROFIL. Ten cenny zielony barwnik, który znajduje się w warzywach to element, który poprawia produkcję hemoglobiny, która odpowiada za transportowanie tlenu do komórek. Nasz organizm będzie więc z tego składnika korzystał i należy go dostarczać. Spożywanie każdego dnia takiego zielonego koktajlu z chlorofilem sprawi, że do naszego organizmu dostanie się masa cennych składników odżywczych. Widać wyraźnie, że za spożywaniem świeżych soków przemawia nam wiele aspektów. Dzięki nim będziemy mieli więcej energii i regulowane będą procesy trawienia, co sprawi, że organizm będzie lepiej funkcjonował. Dlatego każdemu powinno zależeć na dostarczeniu tych cennych wartości do organizmu.