Trwa ładowanie proszę czekać ...

Od 1946 roku do dziś – wielka historia rozpoczęta zabawką…

6 listopada 2016

Historia firmy

Foppapedretti zaczęła się jeszcze w czasie wojny w małej fabryce, gdzie na tokarce wujek młodego chłopaka przygotowywał rączki do parasoli. Firma narodziła się z pasji do tego, by zmieniać szarą codzienność i wprowadzać nowoczesne rozwiązania. Ezio Foppa Pedertii miał siedem lat, gdy w zakładzie swojego wuja przygotowywał sobie z odpadków drewnianych różnorakie zabawki. W powojennym świecie wyobraźnia Ezio zaczęła kreować właśnie zabawki z drewna, takie jakich rodzina nie mogła posiadać w czasie wojny. Rok po jej zakończeniu za oszczędności całej rodziny razem z bratem Tito Ezio kupił fabrykę z urządzeniami do obróbki drewna i zaczął przygotowywać zabawki dla dzieci.

Dzięki dbaniu o każdy szczegół i wielu pomysłom produkcja stała się popularna a firma zdołała podbić rynek zabawek. gdy jednak na rynku pojawiać się zaczęły zabawki z plastiku firma zdecydowała się przejść do innej branży i tam się rozwinęła. W ten sposób przygotowała nową ofertę i chciała dalej utrzymywać się na rynku z podobną sprzedażą, która przyniesie firmie zadowalające zyski i da możliwość utrzymania się na rynku.

Foppapedretti do domu

Nowym pomysłem tej marki były produkty przygotowywane dla domu, które projektowano z dużą dbałością o wygląd oraz po to, by życie rodzinne okazywało się łatwiejsze. takie produkty stały się wielką wizytówką firmy, która zdołała się dobrze rozwinąć. Udało się oczywiście tym nowym produktom się ugruntować na rynku i potwierdziło się w ten sposób również znane motto firmy “Wierzymy w wartości, które pozostają niezmienne. Wierzymy w jakość i siłę idei, które ułatwiają codzienne życie.” Współcześnie praktycznie w każdym włoskim domu znajdziemy produkty marki Foppapedretti.

Świat dziecka

Te przygotowywane przez firmę krzesła, stoły, meble dla dzieci, wózki czy deski do prasowania pojawiają się praktycznie na każdej włoskiej liście prezentów ślubnych. Jakość, łatwość użytkowania, funkcjonalność, nowoczesny wygląd to wszystko sprawia, że marka jest powszechnie znana na rynku i ceniona jako ta firma, która ma do zaoferowania coś doskonałego i buduje rynek Made in Italy na świecie. Można powiedzieć, że na tą chwilę siłą tej marki na rynku jest rzeczywiście znacząca i ciągle się utrzymuje.